MTF 2018

Dátum: 25.8. – 26.8. 2018  ZRUŠENÉ

Mesto: Zvolenská Slatina

Miesto: Všešportový areál

Festival MTF 2018 sa tento rok neuskutoční. Hlavným dôvodom je extrémne nízky predaj vstupeniek. Akcia preto a žiaľ aj iné dôvody, pre rok 2018 úplne stratila zmysel. Skupiny – headlinerov sme s touto skutočnosťou už oboznámili a dostanú náhradné termíny pre hranie.

Dire Straits Experience – 26.8.2018 – Zvolenská Slatina, 2 deň v rámci obnovenia festivalu MTF.

Skupina Dire straits sa stala fenoménom britskej hudobnej scény už na začiatku ich kariéry.
Ich hity z každého albumu sprevádzali množstvo ich fanúšikov vlastne nepretržite, od roku 1978. Až 40-tku už oslavuje ich prvý obrovský hit „Sultans of swing“.
Pokiaľ by sa jednalo o kapelu jedného hitu, asi by aj Dire Straits už boli zapadli v záplave „jednohitových“ skupín. Avšak výnimočnosť zoskupenia tkvela aj tkvie v hitovosti, ale zároveň nevtieravosti ich skladieb. A tých ponúkli títo briti počas svojej kariéry v rokoch 1978-1991 neúrekom. Hity ako Walk of Life, s úvodným nezabudnuteľným klávesovým motívom, Money for Nothing, na ktorej ako autor aj spevák hosťoval aj Sting, spomínaná Sultans of Swing, alebo On Every Streeets, Calling Elvis, Brothers in Arms, Tunnel of love…
Najväčším poznávacím znamením Straits boli hlas speváka Marka Knopflera, jeho neuveriteľná gitarová hra (bol označený) a výrazné zapracovanie saxofónu, ako rovnocenného nástroja, avšak v rockovo-rock´n´rollovo-bluesovo-swingovo ladenej formácii.

Pred vydaním posledného štúdiového albumu On Every Streets (1991) bola popularita skupiny taká veľká, že po zrátaní predobjednávok v hudobných obchodoch vyskočilo číslo na viac ako 5 miliónov kópií a teda album sa stal 5 x platinovým len v Británii už pred vydaním ! To sa dnes už nevidí.

Kariéru ukončili muzikanti dohodou v roku 1995 v podstate odchodom na sólové dráhy.
Hity skupiny však žijú dodnes a aj preto existujú aj Dire Straits Experience. Bývalí členovia kapely doplnení muzikantskými esami (všetci sú absolventi vážených hudobných akadémií) s neuveriteľne identickým spevákom a gitaristom  Terence Reisom oživujú po viac ako dvadsiatich rokoch nesmrteľné nahrávky Straits s takou vášňou, že aj tí, ktorí zažili pôvodnú éru kapely, alebo tí, ktorí nemali tú česť toto obdobie vidieť naživo osobne, uznanlivo a jednohlasne hovoria niekedy aj viac ako dvojhodinovej živej show uznanlivé „ÁNO“. Koncert Dire Straits Exp. Bude v roku 2018 jediným, exkluzívnym predstavením zostavy na Slovensku, ktorá obieha celý svet a vypredáva veľké a najväčšie haly.
Od roku 1978 predali D.S. viac ako 120 miliónov albumov. A obnovenie činnosti pod hlavičkou D.S.Experience budí záujem aj u nových generácií fanúšikov a aj záujem o ich nahrávky opäť rastie !
Staňte sa teda teda aj vy súčasťou fantastického koncertu obnovenej zostavy skupiny, vzdávajúcej česť obrovskej kariére Dire Straits po viac ako dvadsiatich rokoch ukonečenia ich kariéry !

Prvý deň bude viac heavy metalový, vystúpia tu totiž známe kapely ako Masterplan, Freedom Call alebo tvorca kapely a stvoriteľ fenomenálneho úspechu kapely Stratovarius, neskôr Symfonia alebo rockovej opery Avalon, TIMO TOLKKI, so svojou kapelou, odohrajúcou zásadné hity jeho kariéry.

Skupiny:
The Dire Straits Experience ako headliner, Freedom Call, Masterplan, Timo Tolkki (Stratovarius), Symfobia, Midnight Scream, Mofokiller, Ravenclaw