Rhapsody

Dátum: 10.3.2018

Mesto: Zvolen

Miesto: Športová hala Rates  ZMENA MIESTADK ŽSR

Začiatok: 19:00 hod.

Život je kruh a zvykne sa uzavrieť, tak či tak k tomu dochádza rôznymi spôsobmi. Podobne ako skupiny, ktoré oslavujú výročia a dávajú dokopy staré zostavy, tak aj Rhapsody po strastiplnej ceste od svojho debutu – Legendary Tales z roku 1997. Cesta za úspechom sa zdala pre túto taliansku squadru jednoduchá, už debut zapôsobil na scéne ako bomba. Symfonický metal sa uchytil ihneď, z kapely sa stalo jedno z najobľúbenejších európskych metalových zoskupení tej doby. Symphony of Enchanted Lands (1998) popularitu kapely len zvýšilo, podobne aj ako Dawn of Victory (2000). Osobitý prejav speváka Fabia Lioneho, epické a nápadité skladby, atraktívna kombinácia gitarovej hry s čím ďalej viac obľúbenými klávesmi, metal kombinovaný s klasickou hudbou, stredoveko-rozprávkovo ladené obálky albumov, turné s vtedy už hviezdnymi Stratovarius … Vzniká „Hollywood metal“…
Zdalo sa že nič nezastaví rozbehnutú kariéru skupiny, ale… zlým ťahom sa stala obmedzujúca zmluva s kapelou Manowar a skupinu to pozastavilo na niekoľko rokov. Rhapsody takmer nehrali, mohli hrať len s touto kapelou … Po vypršaní nevýhodného kontraktu sa kapela vrátila aj k živému hraniu a albumy vychádzajú pod názvom Rhapsody of Fire. Ale po čase sa vyhrotili názorové spory medzi hlavnými mozgami Alexom Staropolim a Lucom Turillim. Dochádza k rozdeleniu zostavy a vzniká aj „druhé“ Rhapsody – Luca Turilli´s Rhapsody. Každý vydáva albumy, absolvujú turné… Spevák Fabio Lione ostáva so Staropolim, za bicími ostáva drvič Alex Holzwarth, každý dopĺňa zostavu novými muzikantmi. S Lucom Turillim ostávajú gitarista Dominique Lerquinn a basák Patrice Guers.
Avšak.
Prichádza rok 2017 a dobrá správa pre fanúšikov : Rhapsody v zostave s Lucom Turillim a Fabiom Lionem prichádzajú s výročným a spomienkovým turné – 20TH ANNIVERSARY FAREWELL TOUR. Muzikanti sa pripomínajú v klasickej zostave – až na nezúčastneného Alexa Staropoliho, ten si drží „svojich“ Rhapsody of Fire s (európskym) fanúšikom neznámymi menami.
Rhapsody absolvujú juhoamerické turné s obrovským úspechom (mnoho vypredaných koncertov !!!), niekoľko letných festivalov má tú česť hostiť ich v Európe.
Ale najslávnejšie obdobie si budeme pripomínať aj v rámci turné. S prívlastkom rozlúčkové si budeme jednu show môcť vychutnať aj na Slovensku – vo vynovenej, už multifunkčnej hale Rates vo Zvolene. Začne tu nová éra nového Ratesu? To sa dozvieme 10.3.2018 s hviezdami talianskeho metalového neba – RHAPSODY. Samozrejme Zvolenská show bude plnohodnotná v dĺžke okolo 100 minút a bude jediná na Slovensku!
Zostava :

Fabio Lione – spev

Luca Turilli a Dominique Lerquinn – gitary

Patrice Guers – basgitara

Alex Holtzwarth – bicie