MORE//THAN//FEST

Dátum: 19.8. – 20.8.

Mesto: Zvolenská Slatina

Miesto: Futbalové ihriská

 

Po veľmi úspešnom oživovacom ročníku festivalu MTF v tomto roku sa organizátori rozhodli nečakať – a ponúknuť fanúšikom čím skôr nový termín konania aj prvé hviezdy. K dňu 1.10. teda môžeme pyšne ohlásiť, že jednou z minimálne 5 hviezd ročníka 2016 sa stávajú mimoriadne obľúbení „rýchlici a melodici“ z veľkej Británie – Dragonforce. Ich kombinácia melódií, zborových spevov, neuveriteľných gitarových sól a „rezaníc“ spolu s nadzvukovou rýchlosťou šokuje fanúšikov už viac ako 10 rokov od ich debutu „Valley of the Damned“ (2003). A to im prvý album vyšiel až po tom, ako sa svojmu vydavateľstvu preukázali viac ako 500 000 stiahnutiami albumu z internetu ! Kapela rástla od albumu k albumu, absolvovala nekonečné svetové turné a aj napriek personálnym zmenám sa drží v pozícii najextrémnejšej powermetalovej hviezdy bez zaváhania aj v tomto roku. Napríklad videoklip Through The Fire And Flames z 2. albumu „Inhuman Rampage“ z roku 2006 už zaznamenal viac so 75 miliónov pozretí na internete, o čom niektoré skupiny môžu len snívať!

Dragonforce aktuálne fungujú v zložení Sam Totman – gitary, Herman Li – gitary, Vadim Pružanov – klávesy, Frédéric Leclercq – basgitara, Marc Hudson – spev, Gee Anzalone – bicie.
Posledný album „Maximum Overload“ vyšiel v roku 2014 a na turné sú muzikanti z Dragonforce vlastne permanentne. Predstavuje príklon ešte k vyšším extrémnym rýchlostiam a tvrdosti. Ich šialenú show si fanúšikovia na Slovensku pozrú po dlhšej prestávke.

 

KOMPLETNÉ INFORMÁCIE  NA STRÁNKE FESTIVALU www.mtfest.sk

Children of Bodom (FIN)
Dragonforce(UK)
Cradle of Filth (UK)
Stratovarius (FIN)
Ensiferum (FIN)
Sodom (GER)
Gyze (JPN)
Claudio Cordero (CHL)
Arsea (ITA)
Masterplan (GER)

Freedom Call (GER)
Arkona (RU)
Andre Matos (BRA)
Kilmara (SPA)
Mojra (PL)
Hell:On (UKR)
Citron s Láďom Křížkom a Tanjou (CZ)
Vesztegzar (HU)
Titanic (CZ)
Eagleheart (CZ)

 

Ravenclaw (SK)
Anthology (SK)
Symfobia (SK)

Ramchat (SK)
Midnight Scream (SK)
Eufory (SK)
Aint (SK)
Caliber X (SK)
Endless Main (SK)
Slice of Bread (SK)

Ďate//linkin Park (SK)